Majstrovstvá sveta družstiev, RAFFA

PASSO FUNDO (BRAZÍLIA) 2009

Majstrovstvá Európy družstiev do 18 rokov

3. miesto Radovan Murgaš, Marcel Sarvaš, Pescara (Taliansko) 2008

Majstrovstvá sveta mužov, Lyonnaise/Volo

BAHÍA BLANCA (ARGENTÍNA) 2013

Majstrovstvá sveta družstiev žien, Raffa

6. miesto, Kaihua (Čína) 2014

Dunajská liga družstiev, Raffa

Boľkovce (Slovensko) 2010

Majstrovstvá Európy jednotlivcov do 18 rokov

Tomáš Štolc 3. miesto a 4. miesto Slovensko (Tomáš Štolc, Mário Šnúrik, Patrik Pavčo), Zurich (Švajčiarsko) 2015

pondelok, 25. júla 2016

Pozvánka na Majstrovstvá SR 2016 v boccii, športe LYONNAISE/VOLO

Pozvánka na Majstrovstvá SR 2016 v boccii, športe LYONNAISE/VOLO

Termín: 6. august 2016
Miesto:  Lučenec
Organizátor: Boccia klub Lučenec
Disciplíny: dvojice hra, precision
Gule zapožičia Slovenská asociácie boccie
Koberec na precision zapožičia Slovenská asociácie

Poznámka: môžu sa prihlásiť aj zmiešané dvojice, vek od 16 rokov a výnimkou pre Magdalénu Strehovskú.

Je možná účasť aj zahraničných účastníkov, hodnotenie mimo M-SR.
Systém sa určí po uzávierke prihlášok, termín navrhne organizátor podujatia
Organizátor si vyhradzuje zrušiť súťaž pri účasti menej ako 4 družstiev
Slovenská asociácie boccie prispieva na každého hráča registrovaného v SAB 5 eur (občerstvenie a pitný režim)
Slovenská asociácia boccie hradí medaile a ceny.

Ján Macko, predseda Boccia klubu Lučenec


nedeľa, 17. júla 2016

NOMINÁCIA NA ME SENIOROV A JUNIOROV DO 23 ROKOV

NOMINÁCIA NA ME SENIOROV A JUNIOROV DO 23 ROKOV

Na základe rozhodnutia VV SAB zo dňa 14. júla 2016 vám oznamujeme nomináciu mužov, juniora na majstrovstvá Európy družstiev seniorov mužov, majstrovstvá Európy seniorov jednotlivcov mužov, majstrovstvá Európy juniorov 23 jednotlivcov, ktoré sa uskutočnia v dňoch 27. september – 2. október 2016 v talianskom meste Crema.

Vedúci výpravy: Ján Macko (predseda Boccia klub Lučenec)
Technický vedúci, tréner: Pier Paolo Soresi (predseda Boccia klub guľových športov Bratislava)

Hráči (družstvo): Ivan Stieranka (BK Lučenec), Lukáš Bolla (Boccia klub guľových športov Bratislava)Peter Domok (ŠK Novoker – hosťovanie), Daniel Obročník (BK Fortino Lučenec)
Náhradník: Kristián Košťál, (Boccia klub Lučenec)

ME jednotlivci: Ivan Stieranka (Boccia klub Lučenec)
Náhradník: určia tréneri

ME jednotlivci juniori do 23 rokov: Lukáš Bolla (Boccia klub guľových športov Bratislava)
Náhradník do 23 rokov: Patrik Pavčo (Boccia klub Lučenec)

VV SAB rozhodlo, že vedúci výpravy (Ján Macko) spoločne s technickým vedúcim-trénerom (Pier Paolo Soresi) + Ján Török preberajú zodpovednosť za prípravu hráčov na spomínané ME v Creme.

VV SAB žiada predložiť plán prípravy, organizačné zabezpečenie, rozpočet na ME.
Do Cremy by malo cestovať podľa pozvánky od EBA 6 osôb (vedúci, tréner, družstvo mužov a junior do 23 rokov), ktorým hradí výdavky s pobytom (strava, ubytovanie EBA).
Po finančnej stránke sa budú na financovaní dopravy podieľať: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenská asociácia boccie, kluby ktoré vysielajú hráčov (samotní účastníci).
Poplatok na účasť na ME je 300 eur, ktorý musí byť na účte EBA do 23.9.2016.

Ján Šnúrik, prezident SAB

Celkové poradie po M-SR a Sl. lige jednotlivcov
1. - 2. Lukáš Bolla, Ivan Stieranka (obaja 19)
3. Peter Domok 11
4. - 5. Kristián Košťál, Daniel Obročník (obaja 10)
6. Richard Sacher 8
7. - 8. Ján Török, Ľuboš Kopáč (obaja 7)
9. Rudolf Róža 6
10. Ladislav Mészáros 5
11. Patrik Pavčo 4
12. Ondrej Garaj 2
13. - 14. Pier Paolo Soresi, Bohumil Herceg (obaja 1)

Majstrovstvá SR mužov – jednotlivci
1. Lukáš Bolla 10
2. Ivan Stieranka 9
3. Daniel Obročník 8
4. Ľuboš Kopáč 7
5. Rudolf Róža 3 41:28 6
6. Richard Sacher 3 40:28 5
7. Kristián Košťál 2 35:30 4
8. Peter Domok 2 35:33 3
9. Ondrej Garaj 2 39:39 2
10. Bohumil Herceg 1 27:27 1
Ladislav Mészáros 1 28:35
Ladislav Michálek 1 24:43

Slovenská liga jednotlivcov
1. Ivan Stieranka 10
2. Lukáš Bolla 9
3. Peter Domok 8
4. Ján Török 7
5. Kristián Košťál 6
6. Ladislav Mészáros 5
7. Patrik Pavčo 4
8. Richard Sacher 3
9. Daniel Obročník 2
10. Pier Paolo Soresi 1

Pripravil: Ján Török

piatok, 1. júla 2016

TROJMESAČNÁ LEHOTA NA DOPLNENIE ÚDAJOV

Vážená športová organizácia,

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR Vám týmto oznamuje, že registre fyzických osôb v športe a právnických osôb v športe informačného systému športu sú funkčné pre účely ustanovenia podľa § 104, ods. 4  zákona č. 440/2015 Z. z. o športe a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Znamená to, že od dnešného dňa plynie pre dotknuté subjekty trojmesačná lehota na doplnenie údajov do oboch registrov.

Možnosti doplnenia údajov:
- manuálnym vyplnením formulárov na správcovskom portáli (prihlásením sa na sportbackoffice.iedu.sk),
- pomocou importných excelovských tabuliek (v prílohe),
- synchronizáciou systémov (platí len pre vybrané subjekty, ktoré už sú už technicky pripravené, a bola s nimi komunikovaná táto možnosť).

Predpokladáme, že pre väčšinu dotknutých subjektov bude najvýhodnejším spôsobom doplnenia import pomocou excelovských tabuliek, ktoré máte priložené v prílohe, a ktoré sú zároveň zverejnené na webovom sídle ministerstva (www.minedu.sk) a na športovom portáli (www.sport.gov.sk). Manuál na vypĺňanie excelovských tabuliek sme dnes zverejnili na našom webovom sídle a máte ho tiež priložený v prílohe. Napriek tomu, že sme sa snažili o maximálnu zrozumiteľnosť, je možné, že vzhľadom na obsiahlu štruktúru registrov bude potrebné manuál doplniť (podľa Vašich častých otázok). Ďalšia verzia manuálu Vám bude samozrejme doručená a bude zverejnená aj na našom webovom sídle.

Vyplnené tabuľky zasielajte na adresu galkova@sportcenter.sk.
Vašou kontaktnou osobou pre import je pani Galková, +421 2 322 236 12.

Vážená športová organizácia, čakajú nás 3 mesiace práce mimoriadne náročnej na presnosť a zrozumiteľnú vzájomnú komunikáciu. Očakávame v tejto súvislosti extrémny nápor Vašich otázok a problémov. Veríme, že do troch mesiacov sa spoločne dopracujeme k úplne vyčisteným a doplneným registrom. Vezmite, prosím, do úvahy kapacitu určených pracovníkov ministerstva a Národného športového centra, ktorí robili, robia a urobia pre Vás maximum.

S úctou

Branislav Strečanský
štátny radca
odbor športu

utorok, 21. júna 2016

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY MUŽOV V BOCCII VYHRAL LUKÁŠ BOLLA

INDIVIDUÁLNE MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY MUŽOV V BOCCII VYHRAL EŠTE LEN 21-ROČNÝ LUKÁŠ BOLLA

Lučenec, 18. – 19. jún 2016
Miesto: Areál BK Lučenec, Ulica Jána Bottu

Výsledky v skupinách, sobota 18. jún 2016

A.     SKUPINA
  1. Lukáš Bolla – Ján Bielik                  12:5      rozhodca: T. Štolc
  2. Ivan Stieranka – Kristián Košťál     12:7       rozhodca: J. Šnúrik
  3. Kristián Košťál – Ján Macko          12:1       rozhodca: T. Štolc
  4. Lukáš BollaIvan Stieranka           12:11     rozhodca: J. Šnúrik
  5. Lukáš BollaJán Macko                12:1       rozhodca: J. Šnúrik
  6. Ivan Stieranka – Ján Bielik               12:2       rozhodca: T. Štolc
  7. Lukáš Bolla – Kristián Košťál          12:4       rozhodca: P. P. Soresi
  8. Ján Macko Ján Bielik                    12:4       rozhodca: T. Štolc
  9. Kristián Košťál – Ján Bielik             12:5       rozhodca: R. Róža
10. Ivan StierankaJán Macko            12:2       rozhodca: J. Šnúrik  

Poradie v A. skupine:
1. Lukáš Bolla 4 4 0 48:21 4 (+27)
2. Ivan Stieranka 4 3 1 47:23 3 (+24)
3. Kristián Košťál 4 2 2 35:30 2
4. Ján Macko 4 1 3 16:40 1
5. Ján Bielik 4 0 4 16:48 0                                  

B.     SKUPINA
 1. Peter Domok – Ľuboš Kopáč                2:12        rozhodca: K. Košťál
 2. Pier Paolo Soresi – Rudolf Róža             3:12       rozhodca: I. Stieranka
 3. Rudolf Róža – Ladislav Michálek          12:4         rozhodca: L. Bolla
 4. Pier Paolo Soresi – Peter Domok           3:12        rozhodca: K. Košťál
 5. Ľuboš Kopáč – Pier Paolo Soresi         12:4         rozhodca: K. Košťál
 6. Ladislav Michálek – Peter Domok          6:12       rozhodca: L. Bolla
 7. Rudolf Róža – Peter Domok                 12:9         rozhodca: K. Košťál
 8. Ladislav Michálek – Ľuboš Kopáč         2:12        rozhodca: L. Bolla
 9. Pier Paolo Soresi – Ladislav Michálek   7:12        rozhodca: M. Dováľ
10. Rudolf Róža – Ľuboš Kopáč                5:12        rozhodca: K. Košťál

Poradie v B. skupine
1. Ľuboš Kopáč 4 4 0 48:13 4 (+35)
2. Rudolf Róža 4 3 1 41:28 3
3. Peter Domok 4 2 2 35:33 2
4. Ladislav Michálek 4 1 3 24:43 1
5. Pier Paolo Soresi 4 0 4 17:48 0

C. SKUPINA
 1. Ondrej Garaj – Richard Sacher               10:12        rozhodca: Ľ. Kopáč
 2. Ladislav Mészáros – Daniel Obročník      9:12         rozhodca: R. Róža
 3. Bohumil Herceg –  Daniel Obročník         3:12         rozhodca: L. Michálek
 4. Ladislav Mészáros – Ondrej Garaj           12:5         rozhodca: Pier Paolo Soresi
 5. Richard Sacher – Ladislav Mészáros        12:1         rozhodca: M. Dováľ/P. P. Soresi
 6. Bohumil Herceg – Ondrej Garaj                7:12        rozhodca: P. P. Soresi
 7. Daniel Obročník – Ondrej Garaj                8:12       rozhodca: M. Dováľ
 8. Richard Sacher – Bohumil Herceg            12:5         rozhodca: J. Šnúrik
 9. Ladislav Mészáros – Bohumil Herceg        6:12        rozhodca: L. Michálek
10. Daniel Obročník – Richard Sacher          12:4         rozhodca: L. Bolla

Poradie v C. skupine
1. Daniel Obročník 4 3 1 44:28 3
2. Richard Sacher 4 3 1 40:28 3
3. Ondrej Garaj 4 2 2 39:39 2
4. Bohumil Herceg 4 1 3 27:27 1
5. Ladislav Mészáros 4 1 3 28:35 1
O poradí v skupine rozhodol vzájomný zápas.

Nedeľa, 19. jún 2016

FINÁLOVÁ SKUPINA
Zľava, Daniel Obročník, Lukáš Bolla, Ivan Stieranka, Ľuboš Kopáč.


Semifinále:
Ivan Stieranka – Ľuboš Kopáč                      15:6        rozhodca: B. Herceg
Lukáš Bolla – Daniel Obročník                      15:10      rozhodca: L. Michálek

O 3. miesto: 
Daniel Obročník – Ľuboš Kopáč                    15:10       rozhodca: N. Nagyová

O 1. miesto:
Lukáš Bolla – Ivan Stieranka                          15:12       rozhodca: I. Vilhanová

Zľava Ivan Stieranka, Lukáš Bolla.

KONEČNÉ PORADIE M-SR MUŽOV RAFFA

1. Lukáš Bolla – Boccia klub guľových športov Bratislava – titul MAJSTER SR
2. Ivan Stieranka – Boccia klub Lučenec – VICEMAJSTER SR
3. Daniel Obročník – Boccia klub Fortino Lučenec
4. Ľuboš Kopáč - ŠK Novoker/BK Nitra
5. Rudolf Róža – Boccia klub Lučenec 3
6. Richard Sacher – ŠK Novoker 3
7. Kristán Košťál – Boccia klub Lučenec 2
8. Peter Domok – Boccia klub Lučenec - hosťovanie ŠK Novoker 2
9. Ondrej Garaj – Boccia klub Lučenec 2
10. Bohumil Herceg – ŠK Novoker/BK Nitra 1
11. Ladislav Mészáros – ŠK Novoker 1
12. Ladislav Michálek – ŠK Novoker/BK Nitra 1
13. Ján Macko – Boccia klub Lučenec 1
14. Pier Paolo Soresi – Boccia klub guľových športov Bratislava 0
15. Ján Bielik – Boccia klub Lučenec 0

Rozhodovali – VEĽKÉ ĎAKUJEM!
5x Kristián Košťál
5x Ján Šnúrik
4x Tomáš Štolc
4x Lukáš Bolla
4x Pier Paolo Soresi
3x Mirko Dováľ
2x Rudolf Róža
2x Ladislav Michálek
1x Ľuboš Kopáč
1x Ivan Stieranka
1x Iveta Vilhanová
1x Nadežda Nagyová

Pripravil: Ján Šnúrik, prezident Slovenskej asociácie boccie
V Lučenci dňa 21. júna 2016 

piatok, 17. júna 2016

VYŽREBOVANIE MAJSTROVSTIEV SR MUŽOV RAFFA - JEDNOTLIVCI

SKUPINA A
                 Stretnutie hráčov 7.30 hod., prvé zápasy 8.00 hod., Bocciodrom Ulica Jána Bottu, Lučenec, Sobota 18.6.2016

1. MACKO JÁN                                                                    Kolo č. 1:    5-2, 4-3
2. BIELIK JÁN                                                                      Kolo č. 2:    1-3, 5-4
3. KOŠŤÁL KRISTIÁN                                                        Kolo č. 3:    2-4, 1-5
4. STIERANKA IVAN                                                          Kolo č. 4:    3-5, 2-1
5. BOLLA LUKÁŠ                                                                Kolo č. 5:    4-1, 3-2

Poverený vedením skupiny: Šnúrik Ján. Rozhodcovia: Štolc Tomáš, Šnúrik Ján.

SKUPINA B
Stretnutie hráčov 11.00 hod., prvé zápasy cca 11.30 hod.

1. MICHÁLEK LADISLAV                                                  Kolo č. 1:    5-2, 4-3
2. KOPÁČ ĽUBOŠ                                                               Kolo č. 2:    1-3, 5-4
3. RÓŽA RUDOLF                                                                Kolo č. 3:    2-4, 1-5
4. SORESI PIER PAOLO                                                      Kolo č. 4:    3-5, 2-1
5. DOMOK PETER                                                               Kolo č. 5:    4-1, 3-2

Poverený vedení skupiny: Domok Peter. Rozhodcovia: Bolla Lukáš, Košťál Kristián.

SKUPINA C
Stretnutie hráčov 15.00 hod., prvé zápasy cca 15.30 hod.

1. HERCEG BOHUMIL                                                        Kolo č. 1:    5-2, 4-3
2. SACHER RICHARD                                                         Kolo č. 2:    1-3, 5-4
3. OBROČNÍK DANIEL                                                      Kolo č. 3:    2-4, 1-5
4. MÉSZÁROS LADISLAV                                                 Kolo č. 4:    3-5, 2-1
5. GARAJ ONDREJ                                                              Kolo č. 5:    4-1, 3-2

Poverený vedením skupiny: Sacher Richard. Rozhodcovia: Soresi Pier Paolo, Kopáč Ľuboš, Michálek Ladislav.

Celkový počet zápasov v jednej skupine je 10. Zo skupiny postupuje víťaz. O poradí pri rovnosti bodov dvoch hráčov rozhoduje vzájomný zápas. Pri rovnosti bodov troch hráčov rozhoduje tabuľka len troch hráčov, body a rozdiel skóre.

V Lučenci dňa 17.6.2016                                                       Ján Šnúrik, riaditeľ M-SR