Majstrovstvá sveta družstiev, RAFFA

PASSO FUNDO (BRAZÍLIA) 2009

Majstrovstvá sveta mužov, Lyonnaise/Volo

BAHÍA BLANCA (ARGENTÍNA) 2013

Majstrovstvá sveta družstiev, RAFFA

PUERTO IGUAZU (ARGENTÍNA) 2012

utorok, 21. júna 2016

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY MUŽOV V BOCCII VYHRAL LUKÁŠ BOLLA

INDIVIDUÁLNE MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY MUŽOV V BOCCII VYHRAL EŠTE LEN 21-ROČNÝ LUKÁŠ BOLLA

Lučenec, 18. – 19. jún 2016
Miesto: Areál BK Lučenec, Ulica Jána Bottu

Výsledky v skupinách, sobota 18. jún 2016

A.     SKUPINA
  1. Lukáš Bolla – Ján Bielik                  12:5      rozhodca: T. Štolc
  2. Ivan Stieranka – Kristián Košťál     12:7       rozhodca: J. Šnúrik
  3. Kristián Košťál – Ján Macko          12:1       rozhodca: T. Štolc
  4. Lukáš BollaIvan Stieranka           12:11     rozhodca: J. Šnúrik
  5. Lukáš BollaJán Macko                12:1       rozhodca: J. Šnúrik
  6. Ivan Stieranka – Ján Bielik               12:2       rozhodca: T. Štolc
  7. Lukáš Bolla – Kristián Košťál          12:4       rozhodca: P. P. Soresi
  8. Ján Macko Ján Bielik                    12:4       rozhodca: T. Štolc
  9. Kristián Košťál – Ján Bielik             12:5       rozhodca: R. Róža
10. Ivan StierankaJán Macko            12:2       rozhodca: J. Šnúrik  

Poradie v A. skupine:
1. Lukáš Bolla 4 4 0 48:21 4 (+27)
2. Ivan Stieranka 4 3 1 47:23 3 (+24)
3. Kristián Košťál 4 2 2 35:30 2
4. Ján Macko 4 1 3 16:40 1
5. Ján Bielik 4 0 4 16:48 0                                  

B.     SKUPINA
 1. Peter Domok – Ľuboš Kopáč                2:12        rozhodca: K. Košťál
 2. Pier Paolo Soresi – Rudolf Róža             3:12       rozhodca: I. Stieranka
 3. Rudolf Róža – Ladislav Michálek          12:4         rozhodca: L. Bolla
 4. Pier Paolo Soresi – Peter Domok           3:12        rozhodca: K. Košťál
 5. Ľuboš Kopáč – Pier Paolo Soresi         12:4         rozhodca: K. Košťál
 6. Ladislav Michálek – Peter Domok          6:12       rozhodca: L. Bolla
 7. Rudolf Róža – Peter Domok                 12:9         rozhodca: K. Košťál
 8. Ladislav Michálek – Ľuboš Kopáč         2:12        rozhodca: L. Bolla
 9. Pier Paolo Soresi – Ladislav Michálek   7:12        rozhodca: M. Dováľ
10. Rudolf Róža – Ľuboš Kopáč                5:12        rozhodca: K. Košťál

Poradie v B. skupine
1. Ľuboš Kopáč 4 4 0 48:13 4 (+35)
2. Rudolf Róža 4 3 1 41:28 3
3. Peter Domok 4 2 2 35:33 2
4. Ladislav Michálek 4 1 3 24:43 1
5. Pier Paolo Soresi 4 0 4 17:48 0

C. SKUPINA
 1. Ondrej Garaj – Richard Sacher               10:12        rozhodca: Ľ. Kopáč
 2. Ladislav Mészáros – Daniel Obročník      9:12         rozhodca: R. Róža
 3. Bohumil Herceg –  Daniel Obročník         3:12         rozhodca: L. Michálek
 4. Ladislav Mészáros – Ondrej Garaj           12:5         rozhodca: Pier Paolo Soresi
 5. Richard Sacher – Ladislav Mészáros        12:1         rozhodca: M. Dováľ/P. P. Soresi
 6. Bohumil Herceg – Ondrej Garaj                7:12        rozhodca: P. P. Soresi
 7. Daniel Obročník – Ondrej Garaj                8:12       rozhodca: M. Dováľ
 8. Richard Sacher – Bohumil Herceg            12:5         rozhodca: J. Šnúrik
 9. Ladislav Mészáros – Bohumil Herceg        6:12        rozhodca: L. Michálek
10. Daniel Obročník – Richard Sacher          12:4         rozhodca: L. Bolla

Poradie v C. skupine
1. Daniel Obročník 4 3 1 44:28 3
2. Richard Sacher 4 3 1 40:28 3
3. Ondrej Garaj 4 2 2 39:39 2
4. Bohumil Herceg 4 1 3 27:27 1
5. Ladislav Mészáros 4 1 3 28:35 1
O poradí v skupine rozhodol vzájomný zápas.

Nedeľa, 19. jún 2016

FINÁLOVÁ SKUPINA
Zľava, Daniel Obročník, Lukáš Bolla, Ivan Stieranka, Ľuboš Kopáč.


Semifinále:
Ivan Stieranka – Ľuboš Kopáč                      15:6        rozhodca: B. Herceg
Lukáš Bolla – Daniel Obročník                      15:10      rozhodca: L. Michálek

O 3. miesto: 
Daniel Obročník – Ľuboš Kopáč                    15:10       rozhodca: N. Nagyová

O 1. miesto:
Lukáš Bolla – Ivan Stieranka                          15:12       rozhodca: I. Vilhanová

Zľava Ivan Stieranka, Lukáš Bolla.

KONEČNÉ PORADIE M-SR MUŽOV RAFFA

1. Lukáš Bolla – Boccia klub guľových športov Bratislava – titul MAJSTER SR
2. Ivan Stieranka – Boccia klub Lučenec – VICEMAJSTER SR
3. Daniel Obročník – Boccia klub Fortino Lučenec
4. Ľuboš Kopáč - ŠK Novoker/BK Nitra
5. Rudolf Róža – Boccia klub Lučenec 3
6. Richard Sacher – ŠK Novoker 3
7. Kristán Košťál – Boccia klub Lučenec 2
8. Peter Domok – Boccia klub Lučenec - hosťovanie ŠK Novoker 2
9. Ondrej Garaj – Boccia klub Lučenec 2
10. Bohumil Herceg – ŠK Novoker/BK Nitra 1
11. Ladislav Mészáros – ŠK Novoker 1
12. Ladislav Michálek – ŠK Novoker/BK Nitra 1
13. Ján Macko – Boccia klub Lučenec 1
14. Pier Paolo Soresi – Boccia klub guľových športov Bratislava 0
15. Ján Bielik – Boccia klub Lučenec 0

Rozhodovali – VEĽKÉ ĎAKUJEM!
5x Kristián Košťál
5x Ján Šnúrik
4x Tomáš Štolc
4x Lukáš Bolla
4x Pier Paolo Soresi
3x Mirko Dováľ
2x Rudolf Róža
2x Ladislav Michálek
1x Ľuboš Kopáč
1x Ivan Stieranka
1x Iveta Vilhanová
1x Nadežda Nagyová

Pripravil: Ján Šnúrik, prezident Slovenskej asociácie boccie
V Lučenci dňa 21. júna 2016 

piatok, 17. júna 2016

VYŽREBOVANIE MAJSTROVSTIEV SR MUŽOV RAFFA - JEDNOTLIVCI

SKUPINA A
                 Stretnutie hráčov 7.30 hod., prvé zápasy 8.00 hod., Bocciodrom Ulica Jána Bottu, Lučenec, Sobota 18.6.2016

1. MACKO JÁN                                                                    Kolo č. 1:    5-2, 4-3
2. BIELIK JÁN                                                                      Kolo č. 2:    1-3, 5-4
3. KOŠŤÁL KRISTIÁN                                                        Kolo č. 3:    2-4, 1-5
4. STIERANKA IVAN                                                          Kolo č. 4:    3-5, 2-1
5. BOLLA LUKÁŠ                                                                Kolo č. 5:    4-1, 3-2

Poverený vedením skupiny: Šnúrik Ján. Rozhodcovia: Štolc Tomáš, Šnúrik Ján.

SKUPINA B
Stretnutie hráčov 11.00 hod., prvé zápasy cca 11.30 hod.

1. MICHÁLEK LADISLAV                                                  Kolo č. 1:    5-2, 4-3
2. KOPÁČ ĽUBOŠ                                                               Kolo č. 2:    1-3, 5-4
3. RÓŽA RUDOLF                                                                Kolo č. 3:    2-4, 1-5
4. SORESI PIER PAOLO                                                      Kolo č. 4:    3-5, 2-1
5. DOMOK PETER                                                               Kolo č. 5:    4-1, 3-2

Poverený vedení skupiny: Domok Peter. Rozhodcovia: Bolla Lukáš, Košťál Kristián.

SKUPINA C
Stretnutie hráčov 15.00 hod., prvé zápasy cca 15.30 hod.

1. HERCEG BOHUMIL                                                        Kolo č. 1:    5-2, 4-3
2. SACHER RICHARD                                                         Kolo č. 2:    1-3, 5-4
3. OBROČNÍK DANIEL                                                      Kolo č. 3:    2-4, 1-5
4. MÉSZÁROS LADISLAV                                                 Kolo č. 4:    3-5, 2-1
5. GARAJ ONDREJ                                                              Kolo č. 5:    4-1, 3-2

Poverený vedením skupiny: Sacher Richard. Rozhodcovia: Soresi Pier Paolo, Kopáč Ľuboš, Michálek Ladislav.

Celkový počet zápasov v jednej skupine je 10. Zo skupiny postupuje víťaz. O poradí pri rovnosti bodov dvoch hráčov rozhoduje vzájomný zápas. Pri rovnosti bodov troch hráčov rozhoduje tabuľka len troch hráčov, body a rozdiel skóre.

V Lučenci dňa 17.6.2016                                                       Ján Šnúrik, riaditeľ M-SR




streda, 15. júna 2016

PRIHLÁSENÍ HRÁČI NA MAJSTROVSTVÁ SR JEDNOTLIVCOV – RAFFA – MUŽI

PRIHLÁSENÍ HRÁČI NA MAJSTROVSTVÁ SR JEDNOTLIVCOV – RAFFA – MUŽI

Miesto: Bocciodrom Ulica Jána Bottu, Lučenec
Dátum: 18. - 19. jún 2016
Žrebovanie: 16. jún 2016 o 18.00 hod. Krytý bocciodrom UK Komenského

Boccia klub Lučenec
- Ivan Stieranka
- Peter Domok
- Ján Macko
- Kristián Košťál
- Rudolf Róža
- Ján Bielik
- Ondrej Garaj

ŠK Novoker
- Richard Sacher
- Ľuboš Kopáč
- Bohumil Herceg
- Ladislav Michálek
- Ladislav Mészáros

Boccia klub guľových športov Bratislava
- Pier Paolo Soresi
- Lukáš Bolla

Boccia klub Fortino Lučenec
- Daniel Obročník

Nasadenie do skupín podľa poradia z M-SR 2015
Skupina A: Ivan Stieranka (1. miesto)
Skupina B: Peter Domok (2. miesto)
Skupina C: Daniel Obročník (3. miesto)

Sobota, začiatky zápasov 18.6.2016:
Skupina ?: 8.00 hod.
Skupina ?: 11.45 hod.
Skupina ?: 15.45 hod.

Postup: víťazi skupín + najlepší z druhého miesta (počet bodov, rozdiel skóre)

Nedeľa 19.6.2016 o 9.00 hod.
Semifinále
- Najlepší z víťazov skupín (počet bodov, rozdiel skóre) – Najlepší z druhého miesta (do 15 bodov)
- Zvyšní dvaja víťazi skupín (do 15 bodov)

O 1. miesto
Víťazi semifinále (hrá sa do 15 bodov)

O 3. miesto
Porazení (hrá sa do 15 bodov)

V Lučenci dňa 15. júna 2016
Vyhotovil: Ján Šnúrik, prezident Slovenskej asociácie boccie


piatok, 10. júna 2016

SLOVENSKÁ LIGA JEDNOTLIVKÝŇ 2016 - VÝSLEDKY A KONEČNÉ PORADIE

SLOVENSKÁ LIGA JEDNOTLIVKÝŇ 2016
FINÁLOVÝ TURNAJ
4. júna 2016, Areál Jána Bottu Lučenec

Skupina A:  
Lýdia Vargová - Pavlína Kollárová 12:2
Nadežda Nagvová - Dagmar Luptáková 9:12
Lýdia Vargová - Dagmar Luptáková 12:11 
Nadežda Nagyová - Pavlína Kollárová 12:2

Baráž        
Nadežda Nagyová - Dagmar Luptáková 9:12

Tabuľka:
1. Lýdia Vargová, ZO SZTP Lučenec
2. Dagmar Luptáková, Boccia klub Fortino Lučenec
3. Nadežda Nagyová, Boccia klub Fortino Lučenec
4. Pavína Kollárová, ZO SZTP Lučenec

Skupina B    
Iveta Vilhanová - Petronela Sanislová 12:5
Erika Kamenická - Katarína Jánová 12:3
Erika Kamenická - Iveta Vilhanová 12:1
Katarína Jánová - Petronela Sanislová 12:9

Baráž        
Iveta Vilhanová -  Katarína Jánová 12:1

Tabuľka:          
1. Erika Kamenická, Boccia klub guľových športov Bratislava
2. Iveta Vilhanová, Boccia klub Fortino Lučenec
3. Katarína Jánová, Boccia klub Fortino Lučenec
4. Petronela Sanislová, Boccia klub Fortino Lučenec

 Zápas o 3. miesto:
Iveta Vilhanová - Dagmar Luptáková 12:9

Finále:
Erika Kamenická - Lýdia Vargová 12:9

Konečné poradie
1. Erika Kamenická, Boccia klub guľových športov Bratislava
2. Lýdia Vargová, ZO SZTP Lučenec
3. Iveta Vilhanová, Boccia klub Fortino Lučenec
4. Dagmar Luptáková, Boccia klub Fortino Lučenec


Vyhlásenie a odmenenie najlepších bude na Konferencii SAB.

Slovenská asociácia boccie chce touto cestou poďakovať za zorganizovanie podujatia Jánovi Törökovi a všetkým rozhodcom, ktorí pomohli pri podujatí. 


Ján Šnúrik, prezident SAB 

SLOVENSKÁ LIGA JEDNOTLIVCOV 2016 - KONEČNÉ VÝSLEDKY A PORADIE

SLOVENSKÁ LIGA JEDNOTLIVCOV 2016
FINÁLOVÝ TURNAJ
5. jún 2016, Stredná zdravotnícka škola Lučenec

KO Systém    

Lukáš Bolla - Ladislav Mészároš 12:5
Peter Domok - Richard Sacher  12:1
Ivan Stieranka - Patrik Pavčo 12:4
Ján Török - Kristián Košťáľ 12:11

semifinále        
Peter Domok - Lukáš Bolla 8:12
Ján Török - Ivan Stieranka 5:12

finále
Ivan Stieranka - Lukáš Bolla 12:4


Konečné poradie:
1. Ivan Stieranka, Boccia klub Lučenec (foto vpravo)
2. Lukáš Bolla, Boccia klub guľových športov Bratislava (foto vľavo)
3. Peter Domok, Boccia klub Lučenec a Ján Török, ŠK Novoker    

Vyhlásenie a odmenenie najlepších bude na Konferencii SAB.

Slovenská asociácia boccie chce touto cestou poďakovať za zorganizovanie podujatia Jánovi Törökovi a všetkým rozhodcom, ktorí pomohli pri podujatí. Naša vďaka patrí aj riaditeľovi SZŠ Miroslavovi Sekulovi za bezplané zapožičanie bocciodromu.

Ján Šnúrik, prezident SAB