pondelok 3. novembra 2014

UMIESTNENIA CSFR, SLOVENSKA 1991 - 2014 (EUROPA - SVET) RAFFA, VOLO

Umiestnenia reprezentantov ČSFR a Slovenska 
na svetových a európskych podujatiach
ZURICH - Švajčiarsko - majstrovstvá Európy juniorov, jednotlivcov a družstiev. 
SR: 3. miesto: TOMÁŠ ŠTOLC a 4. miesto: Patrik Pavčo, Mário Šnúrik, Tomáš Štolc.


text pod foto: 2008 - Pescara - Talianskomajstrovstvá Európy juniorov, jednotlivcov
a družstiev, SR: 3. miesto: Radovan Murgaš, Marcel Sarvaš (družstvá)


1991 – Lugáno – Švajčiarsko – V. majstrovstvá sveta družstiev, ČSFR
28. miesto: Ján Brezňan, Ján Török, Ľuboš Kotlář, Ján Šnúrik.

1992 – Budapešť – Maďarsko – VI. majstrovstvá Európy družstiev, ČSFR
16. miesto: Ján Brezňan, Ľuboš Kopáč, Ľuboš Kotlář, Ján Šnúrik, Ján Török.

1993 – Montreal – Kanada – II. majstrovstvá sveta jednotlivcov, ČSFR
8. miesto: Veronika Obročníková
11. miesto: Ján Šnúrik.

1994 – Lugáno – Švajčiarsko – I. majstrovstvá sveta juniorov, SR
10. miesto: Ľuboš Kopáč.

1994 – Augsburg – Nemecko – VII. majstrovstvá Európy družstiev, SR
12. miesto: Július Bolha, Ladislav Mészáros, Ľuboš Kopáč, Ján Šnúrik, Ján Torok

1995 – Nuoro – Taliansko (Sardínia) – VI. majstrovstvá sveta družstiev, SR
19. miesto: Ľuboš Kopáč, Richard Sacher, Ján Šnúrik, Ján Torok

1996 – Republika San Maríno – III. majstrovstvá sveta jednotlivcov, SR
9. miesto: Ján Šnúrik (muži)
10. miesto: Peter Michálek (juniori)
11. miesto: Helena Kamenská (ženy).

1997 – Queven – Francúzsko – VIII. majstrovstvá Európy družstiev, SR
11. miesto: Július Bolha, Ľuboš Kopáč, Richard Sacher, Ján Šnúrik.

1998 – Teramo – Taliansko – II. majstrovstvá sveta klubov,
SKNŠ Lučenec,  SR
14. miesto: Ľuboš Kopáč, Ladislav Michálek, Richard Sacher, Ján Šnúrik, Ján Török.

1998 – Augsburg – Nemecko – I. majstrovstvá Európy družstiev žien, SR
11. miesto: Dagmar Današová, Dagmar Jančárová, Helena Kamenská, Jozefa Šnúriková.

1998 – Split – Chorvátsko – IX. majstrovstvá Európy družstiev, SR
9. miesto: Ľuboš Kopáč, Sirka, Ján Šnúrik.

2000 – Diedorf – Nemecko – II. majstrovstvá Európy dvojíc - juniorov, SR
9. miesto: Richard Čonka, Katarína Tomeková.

2001 – Spoleto – Taliansko – X. majstrovstvá Európy družstiev, SR
13. miesto: Richard Sacher, Ľuboš Kopáč, Ján Torok, Richard Čonka, Ivan Stieranka, Ervín Mészáros.

2002 – Terni – Taliansko – XI. majstrovstvá Európy družstiev, SR
11. miesto: Richard Čonka, Ľuboš Kopáč, Ján Torok, Richard Sacher

2002 – Welkom – Juhoafická republika – VII. majstrovstvá sveta družstiev, SR
12. miesto: Richard Sacher, Ján Torok, Ján Šnúrik

2003 – Passo Fundo – Brazília – majstrovstvá sveta klubov, Boccia club Lučenec
8. miesto: Richard Sacher, Ján Šnúrik, Ján Torok

2003 – Chiasso – Švajčiarsko – VIII. majstrovstvá sveta družstiev, SR
16. miesto: Richard Čonka, Richard Sacher, Ján Šnúrik, Ján Torok

2004 – Budapešť – Maďarsko – majstrovstvá Európy juniorov družstiev a jednotlivcov, SR
7. miesto: Katarína Kovácsiková, Rita Nagyová
9. miesto: Katarína Kovácsiková.

2004 – Cecina – Taliansko – XII. majstrovstvá Európy družstiev a jednotlivcov, SR
14. miesto: Ľuboš Kopáč, Richard Sacher, Ján Šnúrik, Ján Torok
12. miesto: Richard Čonka.

2005 – Detroit – USA – majstrovstvá sveta jednotlivcov, SR
9. miesto: Richard Čonka (juniori)
12. miesto: Dagmar Današová (ženy)
13. miesto: Ivan Stieranka (muži).

2006 – Offingen – Nemecko – majstrovstvá Európy juniorov - jednotlivci a družstvá, SR
4. miesto: Radovan Murgaš
7. miesto: Radovan Murgaš, Marcel Sarvaš, Jozef Čonka.

2006 – Stuttgart – Nemecko – majstrovstvá Európy mužov – družstvá, SR
11. miesto: Richard Čonka, Ladislav Michálek, Ľuboš Kopáč, Ivan Stieranka, Ján Šnúrik, Ján Torok


2006
RAFFA
Majstrovstva Slovenska mužov: 1. miesto - Ján Šnúrik
Majstrovstvá Slovenska žien: 1. miesto - Iveta Vilhanová
Majstrovstvá Slovenska juniorov: 1. miesto - Radovan Murgaš.

2007 – Monza – Taliansko – majstrovstvá Európy žien – družstvá, SR
13. miesto: Dagmar Današová, Dagmar Luptáková, Jozefa Šnúriková, Iveta Vilhanová.
Majstrovstvá Slovenska mužov: 1. Rudolf  Róža
Majstrovstvá Slovenska žien: 1. Erika Kamenická.

2007 – Republica San Maríno13. majstrovstvá Európy jednotlivcov
mužov a žien, SR
14. miesto: Rudolf Róža
11. miesto: Erika Kamenická.

2007 – Passo Fundo – Brazília – IX. majstrovstvá sveta družstiev mužov, SR
9. – 20. miesto: Ján Macko, Bohumil Herceg, Ivan Stieranka, Ján Šnúrik, Rudolf Róža. 

2008 - Pescara - Taliansko - majstrovstvá Európy juniorov, jednotlivcov a družstiev, SR
3. miesto: Radovan Murgaš, Marcel Sarvaš (družstvá).  
4. miesto: Marcel Sarvaš - jednotlivci.
2009 - Bevagna - Taliansko - majstrovstvá sveta družstiev žien - šport Raffa, SR          9. miesto: Dagmar Luptáková, Veronika Obročníková, Svetlana Kyseľová, Dagmar Današová.

2009 - Bevagna - Taliansko
 - majstrovstvá sveta žien - šport Lyonnaise/Volo, SR
12. miesto: Erika Kamenická, Iveta Vilhanová (Coppie)
13. miesto: Jozefa Šnúriková, Erika Kamenická (Tiro veloce a coppie)
17. miesto: Jozefa Šnúriková (Tiro progressivo)
18. miesto: Iveta Vilhanová (Tiro di precisione).

2009 - Nice - Francúzsko
 - majstrovstvá sveta juniorov do 18 a 23 rokov - šport Lyonnaise/Volo, SR
10. miesto: Radovan Murgaš, Mário Šnúrik (Coppie do 23 rokov)
10. miesto: Radovan Murgaš (Combinato do 23 rokov)
14. miesto: Mário Šnúrik (Simple do 23 rokov)
14. miesto: Radovan Murgaš (Tiro progressivo do 18 rokov)
16. miesto: Radovan Murgaš (Tiro di precisione do 18 rokov).


2009 - Macon - Francúzsko - majstrovstvá sveta mužov - šport Lyonnaise/Volo, SR
17. miesto: Ján Török, Richard Sacher (Coppie)
17. miesto: Ján Török (Simple)
17. miesto: Ján Macko (Combinato)
21. miesto: Vojtech Sopko, Richard Sacher (Tiro repide in coppie)
21. miesto: Vojtech Sopko (Tiro progressivo)
24. miesto: Richard Sacher (Tiro di precisione).


2009 - Voghera - Taliansko – majstrovstvá Európy juniorov do 18 rokov, družstvá – šport Raffa, SR                                                                                                                  8. miesto: Lukáš Bolla, Mário Šnúrik, Tomáš Štolc.

2009 – Voghera - Taliansko - majstrovstvá Európy juniorov do 18 rokov, jednotlivci – šport Raffa, SR                                                                                                          6. miestoMário Šnúrik.

2009 – Ankara - Turecko  – majstrovstvá Európy družstiev – šport raffa - 6. miesto: Ivan Stieranka, Radovan Murgaš, Richard Sacher, Ján Šnúrik 


2009
RAFFA
Majstrovstva Slovenska mužov: 1. miesto - Radovan Murgaš
Majstrovstvá Slovenska juniorov: 1. miesto - Radovan Murgaš.


2010 – Ankara – Turecko – majstrovstvá Európy žien, jednotlivkyne – šport Raffa, 
9. miesto: Iveta Vilhanová 


2010 – Ankara – Turecko – majstrovstvá Európy žien, družstvá – šport Raffa, 

9. miesto: Erika Kamenická, Iveta Vilhanová, Nadežda Nagyová, Dagmar Luptáková. 


2011 - Rím - Taliansko - majstrovstvá sveta jednotlivcov - šport Raffa, SR

9. miesto: Radova Murgaš (do 23 rokov)
10. miesto: Jozefa Šnúriková
25. miesto: Ivan Stieranka

2011
RAFFA
Majstrovstva Slovenska mužov: 1. miesto - Ondrej Garaj
Majstrovstvá Slovenska juniorov do 18 rokov: 1. miesto - Mário Šnúrik.

2012 - Puerto Iguazu - Argentína - majstrovstvá sveta družstiev - šport Raffa, SR
9. - 25. miesto: Ondrej Garaj, Daniel Obročník, Ivan Stieranka, Ján Šnúrik


2012 – Republica San Maríno – majstrovstvá Európy juniorov do 18 rokov, družstvá – šport Raffa, SR
6. miesto: Lukáš Bolla, Mário Šnúrik, Tomáš Štolc.

2012 – Republica San Maríno – majstrovstvá Európy juniorov do 18 rokov, jednotlivci – šport Raffa, SR
7. miesto: Mário Šnúrik.

2012 – Rimini – Taliansko - majstrovstvá Európy juniorov do 23 rokov, jednotlivci – šport Raffa, SR
5. miesto: Marcel Sarvaš.

2012
RAFFA
Majstrovstva Slovenska mužov: 1. miesto - Ondrej Garaj
Majstrovstvá Slovenska žien: 1. miesto - Erika Kamenická
Majstrovstvá Slovenska juniorov do 18 rokov: 1. miesto - Mário Šnúrik.

2013 – Crema – Taliansko – majstrovstvá Európy družstiev žien – šport Raffa, SR
10. miesto: Svetlana Kyseľová, Iveta Vilhanová, Veronika Obročníková (foto).


2013 – Crema – Taliansko – majstrovstvá Európy žien, jednotlivkyne – šport Raffa, 
5. miesto: Iveta Vilhanová (foto).
Pridať popis



2013 – Crema – Taliansko – majstrovstvá Európy juniorov do 18 rokov, jednotlivkyne – šport Raffa, SR
6. miesto: Kristína Stančíková.

2013 – Komiža – Chorvátsko – majstrovstvá Európy žien – šport Lyonnaise/Volo
11. miesto: Nadežda Nagyová (Simple - individuale)
11. miesto: N. Nagyová / I. Vilhanová (Double – Coppie)
10. miesto: Iveta Vilhanová (Tito precisione).







2013 – Bahía Blanca – Argentína - majstrovstvá sveta mužov – šport Lyonnaise/Volo, SR


17. miesto: Marcel Sarvaš (SIMPLE - Jednotky)
25. miesto: Marcel Sarvaš/Ján Török (DOUBLE - Dvojice)
17. miesto: Ján Török (COMBINÁTO - Kruh)
27. miesto: Vojtech Sopko (TIRO DI PRECISIONE - triafanie pozícií)
12. miesto: Richard Sacher (TIRO PROGRESSIVO - 5 minútový beh s triafaním pozícií)

13. miesto: Richard Sacher/Vojtech Sopko (TIRO VELOCE A COPIE - 5 minútový beh dvojíc s triafaním pozícií) - Slovenská dvojica vytvorila v kvalifikácii nový slovenský rekord, ktorý má hodnotu 25 bodov!



2013 – Martigues – Francúzsko, majstrovstvá sveta juniorov do 18 a 23 rokov, šport: Lyonnaise/Volo, SR


Classifica finale U18
11. miesto: Lukáš Bolla (TIRO DI PRECISIONE)
13. miesto: Patrik Pavčo (TIRO PROGRESSIVO)
11. miesto: Lukáš Bolla/Patrik Pavčo (TIRO VELOCE A COPPIE)
Classifica finale U23
9. - 12. miesto: Obročník/Sarvaš (COPPIE)
13. - 15. miesto: Daniel Obročník (INDIVIDUALE)
9. - 12. miesto: Marcel Sarvaš (COMBINATO).


2013 – Cali – Kolumbia – Svetové hry neolympijských športov, dvojice – šport Raffa, SR

5. - 6. miesto: Veronika Obročníková, Svetlana Kyseľová.











2013
RAFFA
Majstrovstva Slovenska mužov: 1. miesto - Ondrej Garaj
Majstrovstvá Slovenska žien: 1. miesto - Svetlana Kyseľová
Majstrovstvá Slovenska juniorov do 18 rokov: 1. miesto - Tomáš Štolc.

2014 – CHIERI – TALIANSKO, majstrovstvá sveta juniorov do 18 a 23 rokov, šport: Lyonnaise/Volo, SR


9. miesto: Mário Šnúrik (INDIVIDUALE)
15. miesto: Tomáš Štolc 
 (COMBINÁTO)
15. miesto: Daniel Obročník/Patrik Pavčo 
(TIRO VELOCE A COPPIE)
17. miesto: Patrik Pavčo (TIRO PROGRESSIVO)
19. miesto: Mário Šnúrik/Tomáš Štolc (COPPIE)
22. miesto: Daniel Obročník 
(TIRO DI PRECISIONE).
Na majstrovstvách sveta sa predstavilo 31 štátov! 


2014 – Zurich - Švajčiarsko – majstrovstvá Európy juniorov do 18 rokov, družstvá – šport Raffa, SR
4. miesto: Patrik Štolc, Mário Šnúrik, Tomáš Štolc.



2014 – Zurich  Švajčiarsko – majstrovstvá Európy juniorov do 18 rokov, jednotlivci – šport Raffa, SR
3. miesto: Tomáš Štolc



2014 – Koper  Slovinsko – majstrovstvá Európy mužov – šport Lyonnaise/Volo, SR

17. miesto: Peter Domok (SIMPLE - Jednotky)
13. miesto: Milan Vojtek/Daniel Obročník (DOUBLE - Dvojice)
13. miesto: Richard Sacher (COMBINÁTO - Kruh)
14. miesto: Daniel Obročník (TIRO DI PRECISIONE - triafanie pozícií)
12. miesto: Peter Domok (TIRO PROGRESSIVO - 5 minútový beh s triafaním pozícií)
10. miesto: Richard Sacher/Patrik Pavčo (TIRO VELOCE A COPIE - 5 minútový beh dvojíc s triafaním pozícií) 

2014

RAFFA
Majstrovstva Slovenska mužov: 1. miesto - Ondrej Garaj
Majstrovstvá Slovenska družstiev žien: 1. miesto: Nadežda Nagyová, Iveta Vilhanová, Magdaléna Strehovská ml.


2014 - Kaihua - Čína - IV. majstrovstvá sveta družstiev žien - šport Raffa, SR

7. miesto: Slovensko (Svetlana Kyseľová, Dagmar Luptáková, Veronika Obročníková, Iveta Vilhanová)






2015 - Rím - Taliansko - majstrovstvá sveta jednotlivcov - šport Raffa, SR

16. miesto: Erika Kamenická
17. miesto: Lukáš Bolla (junior do 21)

24. miesto: Ivan Stieranka

1 komentárov:

Anonymný povedal(a)...

Velka vdaka Jankovi Snurikovi, za doslednu pripravu tohoto prehladu uspechov Slovenskej Boccii vo svete a v Europe....( autor: Peter Domok)

Zverejnenie komentára