Výsledky M-SR raffa 55+

Majstrovstvá Slovenskej republiky 2017
raffa 55+ jednotlivci
Lučenec, 16.12.2017

Nultých Majstrovstiev Slovenska v športovej disciplíne raffa 55+ jednotlivcov sa zúčastnilo 8 súťažiacich. Prihláseným bol aj Rudolf Róža, ktorý mal dopravnú nehodu počas cesty na súťaž ( zrážka vlakov ). Týmto mu v mene všetkých zúčastnených prajem skoré uzdravenie.
Súťažiaci boli vylosovaný do dvoch skupín po štyroch súťažiacich. Bol zvolený systém na dve prehry-víťazstvá ( odsúhlasený v rámci SAB v roku 2015 ). Víťaz skupiny B J.Torok z osobných dôvodov po odohraní zápasov v skupine ukončil súťaž ( jednohlasný súhlas všetkých súťažiacich ) a tým postúpili  do semifinále súťažiaci s 2. a 3. miesta v skupine. Po niekoľkých desiatkach rokov si opäť zasúťažil jeden zo zakladateľov boccie na Slovensku Ján Brezňan.
Po finálovom zápase súťaže a ocenení víťazov na prvých troch miestach zúčastnení posedeli pri kapustnici a občerstvení zároveň ukončili súťažný rok 2017. Týmto chcem v mene organizátora súťaže ( Boccia klub Lučenec )  poďakovať Slovenskej asociácii boccie za medaily a diplomy.